Tippeligastart 2015.

  18.03.15

 

6. april sparkes årets Tippeliga i gang og i oversikten nedenfor kan du se hvilke kamper som spilles de ni første serierundene og på hvilke TV-kanaler du kan se de ulike kampene. Vinterens treningskamper tyder på at vi går mot en veldig spennende sesong.

Vil Molde FK være like dominerende i år, kan Rosenborg ta tilbake seriemesterskapet, hvordan vil Strømsgodset klare seg uten Ødegård og vil noen av de nyopprykkede lagene overraske? Spørsmålene er mange og kanskje får vi noen svar allerede i første serierunde. C Mores hovedkamp i åpningsrunden blir Rosenborg - Aalesund.

Åpningskampen som sparker i gang årets Tippeliga blir oppgjøret mellom nyopprykkede Mjøndalen hjemme mot Viking, med kampstart kl. 15.30 på C More Fotball.

 

Runde Dato Dag Tid Hjemmelag Bortelag TV-Kanal
1 6. april Mandag 15.30 Mjøndalen Viking C More Fotball HD
      18.00 Rosenborg Aalesund C More Fotball HD
      18.00 Tromsø Sarpsborg 08 C More Live 2
      18.00 Sandefjord Bodø Glimt C More Live 3
      18.00 Stabæk Haugesund C More Live
      19.00 Vålerenga Strømsgodset TV 2 Zebra
  7.april Tirsdag 19.00 Lillestrøm  Start C More Fotball HD
      19.00 Molde  Odd TV 2 Zebra
2 10. april Fredag 19.00 Sarpsborg 08 Vålerenga TV 2 Zebra
  11. april Lørdag 15.30 Bodø Glimt Molde C More Fotball HD
      18.00 Strømsgodset Mjøndalen C More Fotball HD
  12. april Søndag 15.30 Aalesund Lillestrøm C More Fotball HD
      18.00 Odd Stabæk C More Fotball HD
      18.00 Viking  Tromsø C More Live 2
      18.00 Start  Sandefjord C More Live 3
      18.00 Haugesund Rosenborg TV 2
3 17. april Fredag 19.00 Vålerenga Haugesund TV 2 Zebra
  18. april Lørdag 15.30 Mjøndalen Start C More Fotball HD
 

18.00 Rosenborg Strømsgodset C More Fotball HD
  19. april Søndag 15.30 Bodø Glimt Odd C More Fotball HD
      18.00 Stabæk Viking C More Fotball HD
      18.00 Tromsø Lillestrøm C More Live 2
      18.00 Sandefjord Sarpsborg 08 C More Live 3
      18.00 Molde Aalesund TV 2
4 24. april Fredag 19.00 Start Vålerenga TV 2 Zebra
  25. april Lørdag 15.30 Odd Mjøndalen C More Fotball HD
      18.00 Viking Rosenborg C More Fotball HD
  26. april Søndag 15.30 Aalesund Tromsø C More Fotball HD
      18.00 Strømsgodset Sandefjord C More Fotball HD
      18.00 Lilllestrøm Stabæk C More Live 2
      18.00 Sarpsborg 08 Bodø Glimt C More Live 3
      18.00 Haugesund Molde TV 2
5 29. april Onsdag 19.00 Sarpsborg 08 Odd C More Fotball HD
   
19.00 Molde Strømsgodset TV 2 Zebra
  30. april Torsdag 18.00 Vålerenga Aalesund C More Fotball HD
      18.00 Bodø Glimt Haugesund C More Live
      18.00 Sandefjord Viking C More Live 2
      18.00 Tromsø Stabæk C More Live 3
      20.00 Mjøndalen Lillestrøm C More Fotball HD
 
  20.00 Rosenborg Start TV 2
6 2. mai Lørdag 18.00 Strømsgodset Sarpsborg 08 C More Fotball HD
  3. mai Søndag 15.30 Aalesund Bodø Glimt C More Fotball HD
      15.30 Start Trømsø C More Live
      18.00 Lillestrøm  Vålerenga C More Fotball HD
      18.00 Haugesund Sandefjord C More Live 2
      18.00 Stabæk Mjøndalen C More Live 3
      20.00 Odd Rosenborg TV 2 Zebra
  4. mai Mandag 19.00 Viking Molde TV 2 Zebra
7 9. mai Lørdag 15.30 Mjøndalen Trømsø C More Fotball HD
      18.00 Rosenborg Lillestrøm C More Fotball HD
      20.00 Vålerenga Stabæk TV 2 Zebra
  10 Søndag 15.30 Mjøndalen Tromsø C More Fotball HD
      18.00 Viking Odd C More Fotball HD
      18.00 Sarpsborg 08 Haugesund C More Live 2
      18.00 Bodø Glimt Strømsgodset C More Live 3
      20.00 Molde Start TV 2 Zebra
8 12. mai Tirsdag 18.00 Tromsø Vålerenga C More Fotball HD
      18.00 Mjøndalen Rosenborg TV 2 Zebra
  13. mai Onsdag 18.00 Haugesund Viking C More Fotball HD
      18.00 Lillestrøm Molde C More Live
      18.00 Aalesund Sarpsborg 08 C More Live 2
      18.00 Stabæk Sandefjord C More Live 3
      18.00 Start Bodø Glimt C More Live 4
      18.00 Odd Strømsgodset TV 2 Zebra
9 16. mai Lørdag 15.30 Vålerenga Mjøndalen C More Fotball HD
      15.30 Bodø Glimt Tromsø TV 2 Zebra
      18.00 Rosenborg Sandefjord C More Fotball HD
      18.00 Odd Haugesund C More Live
      18.00 Molde Stabæk C More Live 2
      18.00 Strømsgodset Aalesund C More Live 3
      18.00 Sarpsborg 08 Lillestrøm C More Live 4
      19.00 Viking Start TV 2